سامانه یارا فناوران اطلاعات انصار
سامانه یارا فناوران اطلاعات انصار

سامانه یارا شرکت فناوران اطلاعات انصار

 

سامانه یارا فناوران اطلاعات انصار
سامانه یارا فناوران اطلاعات انصار
داده‌های مربوط به معاملات بانکداری خرد یک ثروت باورنکردنی برای بنگاه‌های اقتصادی فراهم می‌کند. از این داده‌ها، می‌توان رفتاریکی از راه های رفع احتیاجات ضروری و نیازهای کوچک اشخاص، دریافت وام قرض الحسنه می باشد که با توجه به شرایط سخت و زمان بر بودن دریافت تسهیلات از شبکه بانکی می توان با تشکیل صندوق های قرض الحسنه محلات شهری و روستایی(یارا) در مواقع اضطراری و همچنین با ساز وکارهای قانونی و به سرعت جهت دریافت تسهیلات قرض الحسنه اقدام و از مزایای آن بهره مند گردید. در این راستا طرح راه اندازی صندوق های قرض الحسنه مردم یار و اشتغال زا در روستاها توسط بسیج سازندگی در روستاها و محلات شهری کشور در حال اجرا می باشد.
علیرغم آنکه مدیریت صندوق های مذکور امری ساده به نظر می رسد اما در عمل دارای فرآیندهای پیچیده است که مکانیزه نمودن آن ها در قالب یک پلتفرم هوشمند بر بستر وب و تلفن همراه (با توجه به ضریب نفوذ بالای ابزار اینترنتی و موبایلی در کشور) می تواند نقش مهمی در تسهیل ارتباطات و فرآیندهای صندوق های محلات شهری و روستایی ایفا نماید.
از سوی دیگر اجرای این طرح می تواند نقش بسزایی در ایجاد اشتغال از طریق ارائه خدمات غیر حضوری و در مقابل کسب سود ایفا نماید.

پاسخ دهید